***

Rekrutacja do edycji XII Imperiusa wystartowała pod tym adresem: http://imperius.chilioi.webd.pl/index.php

***

Zapraszamy do ImperWiki

* * *
Koniec edycji XI (finalna tura 544), trwają przygotowania do startu edycji XII.

Wydarzenia Dworskie

Awatar użytkownika
Rizi
Posty: 757
Rejestracja: 12 lis 2016, 14:31

Wydarzenia Dworskie

Postautor: Rizi » 24 sty 2018, 21:17

Śluby, Mariaże, Zgony


517

Okropna Wieść nastała na dworze umiera jedyny brat króla Leodecjusza. Filoteusz w czasie Uczty, do końca nie wiadomo czy został otruty, czy po prostu za dużo wypił.
W każdym razie urodził mu się syn , ojciec nie zdążył nadać mu imienia tylko jak to on zorganizował Wielką ucztę i chlał na umór, następnego dnia znaleziono go martwego pod swoim stołem.
I smutek ogarnął dworzan wszak Filoteusz był duszą towarzystwa. Jego żona pogrążyła się do końca w żałobie modląc się nieustannie o spokój jego duszy, syna nazwala po meżu Filoteusz.
Co to oznacza dla dynastii no spory problem. Leodecjusz nie ma następcy ma jednak czas by coś na to poradzić.Jego dzieci są zbyt małe by mogły rządzić, po zostanie regencja, a tego nikt w Altris by nie chciał. Pocieszający jest fakt że Królowi urodziła się śliczna córeczka Euredyka,
Awatar użytkownika
Rizi
Posty: 757
Rejestracja: 12 lis 2016, 14:31

Re: Wydarzenia Dworskie

Postautor: Rizi » 04 lut 2018, 20:12

518

W tym roku, nikt nie odszedł przedwcześnie z tego świata. Hippolita ku radości Leodecjusza urodziła kolejnego syna, którego postanowiono nazwać Izydor.
Awatar użytkownika
Rizi
Posty: 757
Rejestracja: 12 lis 2016, 14:31

Re: Wydarzenia Dworskie

Postautor: Rizi » 30 mar 2018, 16:12

523

Zabiły żałobne dzwony, królowa umarła rodząc zdrową córeczkę. Leodecjusz pogrążył się w żałobie miał chwilę zawahania nawet po to by rzucić koronę i udać się na wygnanie . Hippolita to była jego miłość z dzieciństwa, jak bóg tak mógł potraktować jego żonę i by zmarła tak młodo. Po negocjacjach z doradcami i oczywiście uroczystym pogrzebie Hippolity postanowił wysłać poselstwo do Hermundii jedynego kraju, który jest dość przychylnie do Altris nastawiony, udało się wynegocjować strategiczne małżeństwo z córką Willhelma II władcy Hermundii. Alicja przybyła do pałacu wraz ze swoim orszakiem i zaczeła się zapoznawać ze zwyczajami na dworze. Król Leodecjusz ogłosił zaręczyny zgodnie z umową w przyszłym roku odbędzie się Ceremonia ślubna w solickim obrządku, to nie oznacza oczywiście, że król zostanie Solitą jest to tylko prośba Wilhelma i król zamierza ją spełnić by umowy dotrzymać. Leodecjusz nadal chcę pozostać politeistą . Ostatnią córeczkę Hippolity nazwano po matce.
Awatar użytkownika
Rizi
Posty: 757
Rejestracja: 12 lis 2016, 14:31

Re: Wydarzenia Dworskie

Postautor: Rizi » 30 kwie 2018, 10:56

527

Dwór obiegła okropna wieść Leodecjusz zginął w czasie polowania przez ukąszenie kobry. Zabiły po raz kolejny żałobne dzwony zgodnie ze zwyczajem pochowano Leodecjusza. Alicja nie uczestniczyła w pogrzebie była zajęta rozmowami z możnymi po za tym obrządek w którym pochowano Leodecjusza jej niezbyt pasował, napisała tylko krótką mowę, którą wygłosił jej herold, dziękując za wszelkie wyrazy współczucia i wyrażając się w samych superlatywach o zmarłym mężu.
Po burzliwych negocjacjach z radą ustalono, że Alicja adoptuje jednego z synów Leodecjusza Heraklesa, tym samym jej władza w państwie znacząco wzrosła. Czy to dobrze dla Altris, to się wkrótce okaże, na krótko przed śmiercią Leodecjusza .Alicja urodziła syna nazwała go Robert.
Awatar użytkownika
Rizi
Posty: 757
Rejestracja: 12 lis 2016, 14:31

Re: Wydarzenia Dworskie

Postautor: Rizi » 04 cze 2018, 17:57

531

Koniec Regencji.
Herakles, nowy król Altris wszedł na balkon, na dole było pełno ludzi. Wcześniej został już koronowany w bardzo dobrze zaprojektowanej świątyni. Jego matka była bardzo dumna w końcu nie musiała myśleć o wojnie, w którą została wciągnięta.
Nowy Król przemówił

-Moi Poddani, chciałbym was zapewnić, że dołożę wszelkich starań by kontynuować dzieło moich przodków. Jestem dumny z was zbudowaliście wspaniałą stolicę, którą podziwia cały świat. Dziękuje swojej matce za wychowanie mnie i nauki, których mi udzieliła. Nie dopuściła również do upadku Altris, choć pochodzi z obcego kraju i nie jest wychowana w naszej wierze. Chciałbym jak najlepiej dla naszego państwa i wierze, że dotąd poczynione kroki pozwolą nam wejść silniejszymi w przyszłość.


Po tych jakże ważnych słowach tłum zaczął wiwatować. Altris ma nowego Króla.Heraklesa z Altris
Awatar użytkownika
Rizi
Posty: 757
Rejestracja: 12 lis 2016, 14:31

Re: Wydarzenia Dworskie

Postautor: Rizi » 18 cze 2018, 20:01

533

Król zdecydował się adoptować resztę rodziny do siebie, tym samym jego brat Heron jest drugi w kolejce do tronu. To jest tylko czysta formalność od czasów regencji rodzina Leodecjusza przebywała na dworze w towarzystwie Alicji Hermudzkiej i Króla Heraklesa.
Awatar użytkownika
Rizi
Posty: 757
Rejestracja: 12 lis 2016, 14:31

Re: Wydarzenia Dworskie

Postautor: Rizi » 23 wrz 2018, 12:19

541

Powiada, się ,że Hippolita z Penerii wyruszyła wraz z Cesarską flotą i swą świtą do państwa Wschodniego, dzięki temu najmłodsza siostra króla Heraklesa pozna wspaniałe Cesarstwo ich kulturę . Stanie się więc pionierką nowych relacji z tym tajemniczym krajem.

Wróć do „Królestwo Altris”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości